Міні – музеї народознавства в ДНЗ "Світанок"

У дошкільному навчальному закладі «Світанок» функціонують  міні-музеї народознавства «Українська страва - вареники», «Лялька – мотанка», «Хлібне колосся», «Українське подвір’я». Створено міні-музеї силами працівників дитячого садка та батьків вихованців, які постійно поповнюють його новими експонатами. Міні-музеї в дитячому садку — це особливий розвивальний простір, створений з метою долучення дитини до світу мистецтва, розширення її культурного й національного світогляду, формування життєвої компетентності.

Мета: формувати уявлення вихованців дитячого садка про традиційне житло та побут українців; знайомити дітей з українськими народними ремеслами, народною іграшкою, з їх історичними витоками та сучасним використанням; поглибити та закріпити знання малят , про народні символи та обереги; збагачувати словниковий запас дітей назвами предметів українського побуту, народної іграшки; виховувати інтерес до особливостей старовинної національної оселі, почуття поваги до українських народних звичаїв, обрядів, традицій, до людей творчої праці; прищеплювати бажання вивчати історію рідного краю, зацікавленість витворами мистецтва українських майстрів, рукодільниць; заохочувати дітей до творчості.

Основні завдання міні-музею:

· розширення і поглиблення знань дітей про культуру, побут, ремесло українців;

· формування в дітей розуміння нерозривності зв’язку між минулим, сучасним і майбутнім;

· виховання в дітей почуття поваги до культурної спадщини свого народу;

· формування в дітей уявлення про справжні музеї;

· активізація процесу переходу від бачення краси до її активного втілення в різних формах життєдіяльності дітей.

Функціонування міні-музею дає можливість вихователям дитячого садка використовувати представлені в ньому матеріали в освітньому процесі.

watermarked-лялечка

watermarked-зернинка

watermarked-світлячок

watermarked-коник